Dębowa 11 , Gabryelin   05-505

mgr Marta Sakowicz - założycielka SACO

Dyrektor Warszawskiego Przedszkola Terapeutycznego, Terapeutka pedagogiczna; Nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego, Certyfikowana diagnostka kliniczna narzędzia ADOS- 2 i ADI- R, Specjalistka ds. terapii dzieci młodzieży i dorosłych ze spektrum autyzmu, Członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Behawioralnej, Szkoleniowiec, Konsultant.

Od 2013 roku pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z zaburzeniami rozwoju, głównie ze spektrum autyzmu, ADHD, lękiem społecznym, zachowaniami opozycyjno - buntowniczymi, opierając swoją praktykę na terapii behawioralno - relacyjnej. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w poradniach psychologiczno - pedagogicznych, przedszkolach i ośrodkach diagnostyczno - terapeutycznych jako diagnosta i terapeutka. Prowadziłam wykłady o tematyce spektrum autyzmu w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Warszawie.

Od 2015 roku jestem związana z Warszawskim Przedszkolem Terapeutycznym, gdzie pełnie rolę dyrektora merytorycznego. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, mamą 3 letniego chłopca i właścicielką rudego jamnika o imieniu "Klusek".

Ukończyłam szereg szkoleń z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania (Techniki SAZ w pracy z osobą przejawiająca zachowania trudne; Techniki SAZ w pracy z grupą; Programowanie i dokumentowanie w SAZ ; Tworzenie środowiska terapeutycznego; Techniki SAZ w rozwijaniu samodzielności osób z zaburzeniami rozwojowymi; Trening czystości: praca z dzieckiem prezentującym trudności z załatwianiem potrzeb fizjologicznych) Kontynuując tematykę SAZ - obyłam staż licencyjny w Krakowkiej szkole UMIEM i Fundacji Scolar. Posiadam certyfikat licencjonowanego diagnosty klinicznicznego ADOS - 2 i ADI-R. Tworzenie programów terapeutycznych opieram się na diagnozie funkcjonalnej, wykonując testy VB- MAPP i PEPR -3L. Bardzo bliska memu sercu jest komunikacja alternatywna i wspomagająca AAC. Wykorzystuje w swojej pracy formy do komunikacji tj: PECS, Makaton, Mówik, Gread. Mam ukończony kurs I stopnia Języka Migowego SJM. Tematyka wybiórczości pokarmowej to niedołączy element pracy terapeutycznej z dziećmi z ASD. Swoją pracę opieram wówczas na dwóch podejściach - behawioralnym i sensoryczno - motorycznym. W dorobku szkoleniowym posiadam również takie szkolenia jak: Diagnoza i terapia ręki I i II st; Warsztat szkoleniowy I stopnia w zakresie Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy Weroniki Sherborne Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualna i autystycznym spektrum zaburzeń; Zaburzenia emocjonalne i psychiczne dzieci i młodzieży; Farmakoterapia; Wstęp do sensoplastyki; Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Możecie Państwo mnie spotkać na wielu sympozjach i konferencjach, na których pełniłam rolę zarówno słuchacza jak i prelegenta..